За матеріалами проекту "SMM навички для посилення інклюзії та зайнятості молодих людей з інвалідністю" опубліковано статтю

За матеріалами проекту "SMM навички для посилення інклюзії та зайнятості молодих людей з інвалідністю" опубліковано статтю у Віснику Академії праці, соціальних відносин і туризму.

Гуляєва Людмила, Головко Ярослав. Соціальні медіа у житті молоді з інвалідністю в Україні: аналіз висвітлення проблеми у проектній діяльності та державній політиці. Вісник Академії праці, соціальних відносин і туризму. 2020.  №1-2.   С.107 – 124.

Анотація: У статті проаналізовано державну політику та проектну діяльність громадських організацій в Україні щодо проблематики соціальних медіа у житті молоді з інвалідністю. Методологія дослідження базується на кабінетному дослідженні, що передбачало ґрунтовне вивчення українського законодавства, аналітичних матеріалів та нормативних актів профільних міністерств, матеріалів проектів, що реалізуються за останні 5 років громадськими організаціями в Україні. Дослідження проводилося в Академії праці, соціальних відносин і туризму в рамках міжнародного проекту №2019-2-PL01-KA205-066133 навички для посилення інклюзії та зайнятості молодих людей з інвалідністю» програми ERASMUS + (2019- 2021 рр.).

Проведений аналіз реалізованих в Україні ініціатив/проектів для молоді та осіб з інвалідністю засвідчив, що на національному рівні зроблено кроки до підвищення інклюзивності українського суспільства та реформування системи молодіжної роботи. Проте відсутня виважена комплексна політика та діючі соціальні проекти / державні програми, які б комплексно розглядали тематику використання соціальних медіа молоддю з інвалідністю та сприяли розвитку інклюзивності таких медіа. Обґрунтовано, що, на фоні активного розвитку соціальних медіа та викликів Четвертої індустріальної революції, наявність у молодої людини цифрових навичок роботи з соціальними медіа визначатимуть потенціал інклюзивності громадянина, можливості його участі в економічних та суспільних процесах, а також впливатиме на його конкурентоспроможність на ринку праці. Все це має бути враховано в державній політиці та в діяльності громадянського суспільства в Україні.

На думку авторів соціальні медіа для молоді з інвалідністю є дієвим інструментом для їх розвитку, самореалізації, включеності в культурне, економічне та соціальне життя. Оволодівши навичками професійної роботи у соціальних медіа, молодь матиме нові можливості для просування себе як фахівця на ринку праці, побудови кар’єри в медіа-сфері та отримання доходів як експерта з маркетингу в соціальних медіа (SMM експерта). 

Повний текст статті тут: https://www.socosvita.kiev.ua/sites/default/files/Visnyk_1-2_2020-107-124.pdf