ІІ Конференція визнавачів національної мережі UaReNet

18 квітня 2024 року відбулась ІІ Конференція всеукраїнської національної мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet (Ukrainian Recognition Network)Відділ міжнародного співробітництва та роботи з іноземними студентами Академії праці, соціальних відносин і туризму разом із проректором з міжнародної співпраці також прийняли активну участь у роботі заходу.

 

Всеукраїнська мережа з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet була створена 18 лютого 2020 року за ініціативи Міністерства освіти і науки України та ENIC у Києві в готелі «Україна» у змішаному форматі: оффлайн та онлайн. У конференц-залі готелю «Україна» були присутніми майже 50 представників ЗВО з різних регіонів України, в онлайн форматі доєдналися понад 100 учасників Ukraine як члена міжнародної мережі ENIC-NARIC. Національна мережа об’єднала під однією «парасолькою UaReNet» визнавачів освітніх кваліфікацій з понад 80 закладів вищої освіти України!

 

Урочиста перша установча конференція мережі UaReNet відбулася 2 березня 2020 року у Києві та була присвячена її заснуванню. Ініціатива набула широкої підтримки, зокрема представників Лісабонської конвенції, Бюро ENIC мережі ENIC-NARIC, Європейського реєстру забезпечення якості освіти (EQAR), Європейської студентської ради (ESU), Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), Еразмус+ офісу в Україні та інших організацій.

 

ІІ Конференція мережі UaReNet була присвячена обміну практиками визнання освітніх кваліфікацій між фахівцями ЗВО України, розгляду методики та підсумків моніторингу рішень закладів вищої освіти як компетентних органів з визнання, обговоренню концепцій автоматичного визнання і суттєвої різниці, понять «доступу» і «допуску» до програм вищої освіти.

 

Конференцію організовано ENIC Ukraine за фінансування Ради Європи та підтримки Міністерства освіти і науки України у рамах проєкту UaReConnect «Reconnecting Ukrainian Educational Area». 

 

Відкрили роботу Конференції директор ENIC Ukraine Вікторія Сергієнко та заст.міністра МОНУ Михайло Винницький. У онлайн форматі учасників Конференції привітають керівник відділу освіти Ради Європи Віллано Кіріазі та президент мережі ENIC-NARIC К’яра Фінокетті.

 

 У програмі заходу були виступи генеральної директорки директорату міжнародної співпраці МОН України Альбіни Цятковської, головного спеціаліста відділу координації менеджменту закладів освіти директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України Владислава Кваснюка, керівника відділу зв'язків з громадськістю та міжнародного співробітництва НАЗЯВО Максима Фоломєєва, першого заступника голови ДСЯО України Олександра Якименко та директорки УДЦМО Олени Шаповалової.

 

У практичній частині заходу від ENIC Ukraine  взяли слово заступник директора Наталія Науменко та радник Юлія Гавриленко. Своїм досвідом у визнанні іноземних освітніх кваліфікацій  поділились представники ЗВО України: Тетяна Янкова (Західноукраїнський національний університет), Світлана Бебко (Київський національний університет технологій та дизайну) та Олексій Хумаров (Національний університет  «Одеська політехніка»).

 

Під час практичної частини заходу  відбулись обговорення концепцій автоматичного визнання і суттєвої різниці, понять «доступу» і «допуску» до програм вищої освіти.