Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

24.10.2018 - 19:03

24 жовтня в Академії відбулося засідання Круглого столу «Шляхи збалансування підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб ринку праці». Обговорення гострих питань українського ринку праці було ініційовано Комітетом Верховної Ради з соціальної політики, з яким у вересні Академією було підписано меморандум про співпрацю.

У Круглому столі взяли участь народні депутати, представники Міністерства соціальної політики, Фонду соціального страхування України, Державної служби занятості, Американської торговельної палати в Україні, Національного інституту стратегічних досліджень та науковці Академії праці, соціальних відносин і туризму.

Як врятувати ринок праці від трудової міграції, дефіциту кадрів і безробіття? Шукаючи відповідь на це питання, учасники звернули особливу увагу на необхідність розвитку професіональної технічної освіти, адже український ринок праці демонструє попит на фахівців робітничих професій. Водночас коледжі та училища потерпають від скорочення державного фінансування та інших форм підтримки, в тому числі від відсутності програм з популяризації профтехосвіти серед молоді.

Фахівці також говорили про необхідність запровадження профтехосвіти для дорослих та про організацію ефективної співпраці відповідних навчальних закладів із центрами зайнятості.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін запропонував розробити законопроект про національний проект розвитку професійної технічної освіти, а також створити єдину державну платформу з повною базою вакансій з усієї країни.

Більше фото: