Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

Financial Literacy Hub (Центр фінансової грамотності, FinLitHub) - це громадська ініціатива, що реалізується на базі Академії праці, соціальних відносин та туризму з серпня 2015 р., і передбачає проведення навчальних та інформаційних заходів, спрямованих на: 

 • підвищення фінансової грамотності українців (дітей та дорослих);
 • підвищення професійного рівня фахівців, які у своїй професійній діяльності стикаються з фінансовими питаннями або безпосередньо працюють у фінансовому бізнесі.

 

Гуляєва Людмила Петрівна – автор ідеї, керівник та виконавець основних заходів проекту, бізнес-практик, кандидат економічних наук, креативний педагог з 10-тирічним досвідом викладання у вузах та школах. Автор понад 40 наукових публікацій в українських та зарубіжних економічних виданнях.


Контакти:

Тел: (050) 4114812

Email: glp2002@ukr.net

Слідкує за новинами Центру у Facebook

 

 ЧИННІ ПРОЕКТИ Центру фінансової грамотності FinLitHub

 

 

Інноваційний навчальний курс

«Подорож у світ економічних професій»

для дітей 9-15 роківКурс орієнтований на підвищення фінансової грамотності дітей, формування уявлення та знань про економічні професії через «практичні дії», розвиток креативного мислення, навичок публічного виступу та командної роботи.

20 цікавих, оригінальних занять, кожне з яких присвячене актуальній економічній професії (банкір, фінансист, маркетолог, копірайтер, рекламіст, логіст, страховий агент, інвестиційний менеджер, приватний підприємець, PR- менеджер, бренд-менеджер, HR-менеджер, менеджер з туризму та інші).

На кожному занятті дитина:

 • дізнається про певну економічну професію;
 • отримує знання про функціонування тієї сфери, з якою пов'язана професія (наприклад, банкір – про види банків, банківських послуг);
 • у формі ділової гри  закріплює отриманні знання та отримає навички виконання функцій працівника певної професії (наприклад, банкіри  розраховують відсотки за кредитами, проводять презентацію діяльності банку, вчаться користуватися банківськими послугами).


Місце проведення: Академія праці, соціальних відносин і туризму, вул.Велика окружна, 3


Набір на навчання триває постійно!


 
 

 

Тренінг для старшокласників

за тематикою «Подорож у світ економічних професій»


 

Однарозові профорієнтаційні тренінги «Подорож у світ економічних професій» адресовані старшокласникам і проводяться на базі шкіл або дитячих будинків. Окремі програмні модулі розроблені експертами Центру під час участі у проекті «Школа тренерів 2015» від YMCA Kyiv та JCI Youth ("Фінансова грамотність», «Професія Менеджер з управління персоналу»).

Програма тренінгу охоплює наступні питання:

 • Поняття професії, її престижності. Чому вибір професії – важливий крок для кожного. 
 • Що таке економіка і для чого у житті потрібні економічні знання.
 • Економіка майбутнього – якою вона має бути. Як працює ринок праці, хто його учасники.
 • Характеристика популярних економічних професій: банкір, фінансист, маркетолог, бухгалтер, PR, HR та бренд-менеджери, менеджер з туризму, логіст.
 • Профорієнтаційна гра «Автопортрет або хто такий HR-менеджер». Поради, як обирати майбутню професію.

 

За період листопад 2015 - березень 2016 р. проведено 16 тренінгів для учнів 5-8 класів шкіл м. Києва  у Голосіївському і Дарницькому районі м. Києва (охоплено близько 350 дітей). 

 

 


Освітні заходи для дорослих

«Підвищення фінансової грамотності - ваш крок до успіху»


 

 

Цільова аудиторія – всі, хто відчуває нестачу фінансових знань для побудови кар'єри та/або прийняття фінансових рішень у повсякденному  житті (передусім ті, хто не мають фінансової та економічної освіти).

Мета заходів - простою та доступною мовою ознайомити їх учасників з основами фінансів задля подальшого використання отриманих знань у професійному та особистому житті.     

Форма реалізації - Практичні семінари.

Приклад реалізації - практичний семінар "Основи фінансового менеджменту для початківців" (12.10.2015).

 

Програма семінару:

 

Сесія 1:" «Фінансовий менеджмент – мистецтво управління фінансами підприємства»

 •   Фінансовий менеджмент та його роль в забезпеченні успішного бізнесу
 •   Різні методи аналізу фінансової звітності підприємства
 •   Оцінка фінансового стану підприємства та визначення  проблемних місць у роботі компанії

 

Сесія  2. «Фінансова математика у життєвих прикладах»

 •   Логіка фінансових операцій: кредити, депозити, банківські картки, розрахункові операції
 •   Грошові потоки – нарощування відсотків  та дисконтування 
 •   Аналіз альтернативних можливостей інвестування в банківські депозити на простих прикладах
 •   Переваги та «проблемні місця» банківських кредитів
 •   Безпека фінансових інвестицій: сучасний стан банківської системи України, діяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

 

 


Інформаційна кампанія

«Фінансова грамотність для профспілковців» 

Проведення просвітницьких заходів для профспілкових організації щодо підвищення фінансової грамотності профспілковців.

 • 15 січня 2016 - презентація діяльності Financial Literacy Hub, Зимовий Профспілковий Campus 2016 «Профспілковий  курс на оновлення: зміни, дії, перспективи».
 • 14 січня 2016  - дискусія на тему "Корупція у профспілковому середовищі: міф чи реальність?", Зимовий Профспілковий Campus 2016 « Профспілковий  курс на оновлення: зміни, дії, перспективи».
 • 29 жовтня 2015 -  доповідь на тему "Фінансова безпека та захист банківських вкладів в сучасних умовах" на засіданні Молодіжної ради Професійної спілки працівників зв'язку України.
 • 13 жовтня 2015 - доповідь на тему "Фінансова грамотність – життєво важливий навик 21 сторіччя", Круглий стіл: «Нове бачення розвитку молодіжного профспілкового руху в Україні».
 • 29 серпня 2015 - доповідь на тему "Для чого профспілковцю  фінансова грамотність?",  засідання  «Профспілкового клубу «Нове бачення».