Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

Навесні 2003 р. Академією було укладено угоду про співпрацю із Всеукраїнським центром професійної реабілітації інвалідів (м. Лютіж).

Основними напрямками взаємовигідного співробітництва було визначено таке:

  • Розробка навчальних планів і програм підвищення кваліфікації співробітників мережі Центру та АПСВ.
  • Спільне проведення методичних та методологічних семінарів, спецкурсів, наукових конференцій із соціальної тематики; розробка та видання навчально-методичної літератури.
  • Проходження студентами Академії практики на базі Центру.
  • Виступи творчих колективів Академії з шефськими концертами перед слухачами Центру.

Згідно з договором Академія укладає угоди на проведення практик студентів різних курсів, зокрема, студентів 5-го курсу, що випускаються кафедрою соціальної роботи та практичної психології. В процесі дослідницької переддипломної практики студенти мають змогу зібрати матеріали для виконання своєї дипломної роботи і водночас попрацювати відповідно до потреб Центру.

Першим спільним проектом було проведення на базі Центру студентської науково-практичної конференції навесні 2003 р. Серед тем, які обговорювались «Розвиток системи професійної реабілітації людей з особливими потребами в контексті міжнародних трудових відносин і прав людини», «Якість життя осіб з особливими потребами», «Метод арт-терапії у процесі реабілітації», «Умови соціалізації студентів з особливими потребами», «Дистанційне навчання як дієвий спосіб соціалізації людей з особливими потребами» та ін.

Восени 2003 р. на замовлення адміністрації Українського центру професійної реабілітації інвалідів співробітники Академії: ст. викладачі Лютий В.П., Гончар Л.К. та доценти Сорокіна О.А., Корольов Д.К. виконали науково-практичне дослідження, яке містило аналіз змісту роботи  соціального працівника та психолога центру. На основі результатів  дослідження розроблено рекомендації з оптимізації роботи цих спеціалістів.

Також дивіться:
Виступ студентів Академії з концертною програмою у реабілітаційному центрі інвалідів.