Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

На кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін та профспілкового руху активно проводиться наукова робота. За підсумками наукової роботи Академії кафедра неодноразово займала призові місця. За період існування викладачами кафедри надруковані монографії, підручники, навчальні посібники та навчально-методичні комплекси.

Доцент кафедри Сапєлкіна З.П. є авторкою навчального посібника «Релігійний туризм» ( Київ, 2010 р.).
Крім того, у 2010-2011 рр. у рамках загально кафедральної теми розробляється доцентом Юрженко Л.В. навчальний посібник «Основи соціальної політики».

Студенти всіх факультетів під керівництвом викладачів кафедри беруть участь та посідають призові місця на щорічних Міжнародних студентських конференціях, які проходять як в Академії, так і в інших вузах в Україні та близького зарубіжжя (у Донецьку, Луганську, Харкові, Дніпропетровську, а також у Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську, Гомелі та ін.).

Студенти беруть участь у Всеукраїнській олімпіаді з дисциплін кафедри, виборюючи призові місця.

Крім цього, Академія разом з ФПУ багато років організовує та проводить Всеукраїнський конкурс на кращу наукову роботу студентів та аспірантів вищих навчальних закладів України з профспілкової тематики на тему «Роль профспілок у становленні та розвитку соціальної держави в Україні: погляд молоді». Оцінки виставляються експертами як з Академії, так і з Федерації профспілок України.

Так, за підсумками конкурсу 2011 р. переможницею стала студентка другого курсу факультету соціального управління Тімченко Ірина.

Щорічно за участю кафедри (Юрженко Л.В.) проводиться міжнародний студентський круглий стіл на тему «Молодь і профспілки».
Викладачі кафедри активно співпрацюють з Федерацією профспілок України:беруть участь у форумах, конференціях, з’їздах, мітингах, які проводить ФПУ.

Так, 20 квітня 2008 р. в АПСВ відбулися юридичні читання з обговорення Проекту трудового кодексу України за участю фахівців ФПУ та професорсько-викладацького складу Академії. За результатами обговорень викладачами кафедри Юрженко Л.В. та Лесюк Т.П. були підготовлені та надіслані до ФПУ пропозиції щодо вдосконалення Проекту.

У рамках щорічного Всеукраїнського Соціального форуму «Україна третього тисячоліття: розквіт через консолідацію» у роботі науково-практичної конференції беруть участь завідувачка кафедри Юрженко Л.В. та старший викладач Лесюк Т.П.

Викладачі кафедри брали активну участь у заходах з підготовки до VІ з’їзду ФПУ, який відбудеться у 2011 р. Так, доцент Юрженко Л.В. працювала в робочій групі «Професійні спілки за розвиток соціальної держави в Україні» з підготовки матеріалів до з’їзду; старший викладач Лесюк Т.П. активно сприяла організації та роботі науково-практичної конференції, присвяченій 20-й річниці утворення ФПУ на тему «Профспілковий рух: досягнення та проблеми» тощо.

Сьогодні працює робоча група, членом якої є Юрженко Л.В., зі створення Музею профспілкового руху.