Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

Студенти всіх факультетів під керівництвом викладачів кафедри беруть участь та посідають призові місця на щорічних Міжнародних студентських конференціях, які проходять як в Академії, так і в інших вузах в Україні та близького зарубіжжя (у Донецьку, Луганську, Харкові, Дніпропетровську, а також у Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську, Гомелі та ін.).

Студенти беруть участь у Всеукраїнській олімпіаді з дисциплін кафедри, виборюючи призові місця.

Крім цього, Академія разом з ФПУ багато років організовує та проводить Вмсеукраїнський конкурс на кращу наукову роботу студентів та аспірантів вищих навчальних закладів України з профспілкової тематики на тему” Роль профспілок у становленні та розвитку соціальної держави в Україні: погляд молоді”. Оцінки виставляються експертами як з Академії, так і з Федерації профспілок України.

Так, за підсумками конкурсу 2008 р. переможницею стала студентка 4 курсу ф-ту соціального управління Репа М.Г.

Щорічно за участю кафедри проводиться міжнародний студентський круглий стіл на тему “ Молодь і профспілки”.

Викладачі кафедри активно співпрацюють з Федерацією профспілок України:беруть участьу форумах, конференціях, з»їздах, мітингах, які проводить ФПУ.

Так, 20 квітня 2008 р. в АПСВ відбулися юридичні читання з обговорення Проекту трудового кодексу України за участю фахівців ФПУ та професорсько-викладацького складу Академії. За результатами обговорень викладачами кафедри Юрженко Л.В. та Лесюк Т.П. були підготовлені та надіслані ФПУ Пропозиції щодо вдосконалення Проекту.

У рамках щорічного Всеукраїнського Соціального форуму “ Україна третього тисячоліття: розквіт через консолідацію” 5 червня 2008 р. у роботі науково-практичної конференції за темою “ Погляд на соціально-економічну модель розвитку України в умовах глобалізації” взяли участь завідувачка кафедри Юрженко Л.В. та ст. викладач Лесюк Т.П.

17 грудня 2008 р. ФПУ проводила Всеукраїнську акцію протесту на майдані Незалежності у Києві, в якій взяли участь й викладачі кафедри.

Сьогодні викладачі кафедри беруть активну участь у заходах з підготовки до VІ  з’їзду ФПУ, який відбудеться у 2011 р.Так, доц. Юрженко Л.В. працює в робочій групі «Професійні спілки за розвиток соціальної держави в Україні» з підготовки матеріалів до з’їзду; доц. Половко М.В. розробляє пропозиції до проекту Генеральноїугодиа між КМ України та ФПУ; проф. Головко М.Л. та ст.викл. Лесюк Т.П. активно сприяли організації та  роботі науково-практичної  конференції, присвяченій 20–й річниці утворення ФПУна тему «Профспілковий рух: досягнення та проблеми» тощо.