Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

13.10.2017 - 13:10

9–13 жовтня 2017 року на базі Центру розвитку профспілкової освіти АПСВТ відбувалось навчання і перевірка знань  з питань охорони праці правових (головних правових) інспекторів праці всеукраїнських профспілок.

Відкривали навчання заступник голови ФПУ Євген Драп’ятий, керівник департаменту правового захисту – головний правовий інспектор праці ФПУ Ірина Тубєлєць та ректор Академії, доктор філософських наук, професор Вікторія Буяшенко. Євген Драп’ятий, наголосив на важливості роботи профспілкових юристів, привітав присутніх з Днем юриста, який відзначався напередодні. Вікторія Буяшенко привітала учасників семінару у стінах Академії і коротко ознайомила із особливостями і досягненнями у навчальному процесі.

Протягом тижня слухачі знайомились із законодавчою базою щодо своєї подальшої діяльності, напрямками співпраці із державними органами, міжнародними організаціями стосовно контролю за дотриманням законодавства у сфері праці, методами захисту профспілкових прав шляхом інспекційних перевірок тощо. Доносили ці знання до слухачів кращі фахівці у кожній із сфер діяльності.

Практичні питання розгляду індивідуальних  трудових спорів та представництва інтересів членів профспілок в судах та інших органах  висвітлила перед слухачами викладач Академії, канд. юрид. наук, доцент Наталія Циганчук.

Коодинатором навчання від ФПУ була заступник Правової та технічної інспекції праці – правовий інспектор праці Ірина Сидоряк, яка провела із слухачами значну кількість занять, використовуючи, в основному, практичні методи навчання.

У рамках навчання було проведено практичний семінар на тему: «Координація дій Держпраці та її територіальних органів з інспекторами праці профспілок» за участі працівників апарату Держпраці та інспекторів праці Головного управління Держпраці у Київській області. Обговорювлись питання щодо особливостей діяльності Держпраці в сучасних умовах та практичні аспекти поєднання державного і громадського контролю за додержанням законодавства про працю.

Зацікавили слухачів і питання психології, які блискуче розкрила викладач Академії Ганна Філь. Слухачі сприйняли її подачу із захватом.

Завершилось навчання перевіркою знань, за результатами якої слухачі отримали посвідчення та вкладки до них, які дають право правовим інспекторам здійснювати громадський контроль за дотриманням роботодавцем законодавства про працю.