Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

23.12.2022 - 19:31

В Києві відбулася VI Всеукраїнська конференція «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості»

 

23 грудня 2022 року в Києві відбулася VI Всеукраїнська науково-практична конференція: «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості». У заході взяли участь близько 80 представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, науковців, громадських активістів, представників вищих навчальних закладів та наукових установ міст Києва, Запоріжжя, Дніпра, Львова, Полтави, Харкова, Хмельницького, Одеси. Конференцію організовано Академією праці, соціальних відносин і туризму (АПСВТ) за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук письмово звернувся до учасників конференції:

«Серед низки важливих питань муніципальної реформи, які опрацьовує Український парламент, ‒ проєкт Закону «Про місцевий референдум», а також проєкт змін до Конституції України в частині децентралізації влади. З огляду на це закликаю долучитися всіх до обговорення цих проєктів. Упевнений, що професійна, наукова дискусія сприятимуть реалізації заходів та досягненню мети реформи місцевого самоврядування».

Також під час конференції було оголошено результати та нагороджено переможців конкурсу праць молодих вчених-юристів з проблематики сучасного стану законодавства України у сфері муніципального права. Цього року вперше основою тематичних напрямків досліджень молодих вчених стали результати опитування керівників територіальних громад щодо актуальних проблем місцевого самоврядування, яке було проведено напередодні конкурсу

Керівник компоненту «Розробка політики та впровадження реформи децентралізації» Ігор Парасюк:

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» вже вдруге підтримує конкурс молодих вчених-юристів, які мають амбіції зробити свій внесок у формування удосконаленого муніципального права. Його метою є надання наукового підґрунтя баченню сучасних напрямів розвитку реформи децентралізації в Україні відповідно до європейських принципів. Ми вважаємо, що сплав досвіду та молодечого запалу є важливим для подальшого розвитку галузі муніципального права».

Доктор юридичних наук, професор, декан юридичного факультету Академії праці, соціальних відносин і туризму Ярослав Журавель:

«Дякую Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та його керівнику Габріелю Абрахаму за підтримку проведення конференції та конкурсу молодих вчених-юристів. Кращі пропозиції змін до законодавства України, запропоновані молодими вченими у наукових роботах та рекомендації учасників конференції будуть передані організаторами до профільних Міністерства та Комітету Верховної Ради України».