Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

Найбільш важливим завданням для себе викладачі Кафедри вважають підготовку студентами дипломних робіт на ступінь бакалавра та ступінь спеціаліста. Викладачі підтримують ініціативність студентів, їх творчій підхід до роботи над дипломом, застосування у дипломі висновків самостійно проведених соціологічних досліджень.

Студенти факультету, під керівництвом викладачів кафедри, приймають активну участь у наукових конференціях і олімпіадах не тільки в Україні, а й за її межами. За останні п’ять років більш ніж 100 студентів прийняли участь у наукових конференціях з проблем, над якими працює кафедра. Майже половина студентів, які проходять спеціалізацію на кафедрі, має друковані роботи. Студенти старших курсів мають унікальну можливість одночасно отримувати теоретичні знання з різних галузей соціології та займатися науковою роботою в рамках наукового соціологічного гуртка, приймати участь у наукових соціологічних дослідженнях.

Кожного року кафедрою проводиться олімпіада з соціології. Переможці мають можливість прийняти участь у Всеукраїнській олімпіаді з соціології, яка проходить у м. Харкові на базі Харківського Національного Університету.

Студенти всіх факультетів під керівництвом викладачів кафедри беруть участь та посідають призові місця на щорічних Міжнародних студентських конференціях, які проходять як в Академії, так і в інших вузах в Україні та ближнього зарубіжжя. 

Студенти беруть участь у Всеукраїнській олімпіаді з дисциплін кафедри, виборюючи призові місця.

Крім цього, Академія разом з ФПУ багато років організовує та проводить Вмсеукраїнський конкурс на кращу наукову роботу студентів та аспірантів вищих навчальних закладів України з профспілкової тематики на тему” Роль профспілок у становленні та розвитку соціальної держави в Україні: погляд молоді”. Оцінки виставляються експертами як з Академії, так і з Федерації профспілок України.

Щорічно за участю кафедри проводиться міжнародний студентський круглий стіл на тему “ Молодь і профспілки”.

Викладачі кафедри активно співпрацюють з Федерацією профспілок України: беруть участьу форумах, конференціях, з'їздах, мітингах, які проводить ФПУ.

За підсумками першого туру Всеукраїнського конкурсу на кращу наукову роботу студентів та аспірантів вищих навчальних закладів України з профспілкової тематики у 2014 році визнані переможцями та нагороджені: 1) Загурська Павліна Олександрівна – студентка 2 курсу факультету економіки та соціального управління за роботу на тему «Профспілки в умовах глобальних трансформаційних змін»; 2) Діброва Марина Ігорівна – студентка 4 курсу факультету економіки та соціального управління за роботу на тему «Молодь і професійні спілки. Актуальні питання на сучасному етапі»; 3) Онищук Ростислав Володимирович – студент 4 курсу факультету економіки та соціального управління за роботу на тему «Взаємодія профспілок і держави як соціальних інститутів»; 4) Ільєнко Ганна Ігорівна – студентка 5 курсу (магістратури) юридичного факультету за роботу на тему «Реалізація профспілками захисту трудових прав працівників». Призові місця отримали також роботи молодих науковців Ткачової О. В., Остапчук Я. О., Булавіна Д. Г., Лазун Т. А., Терещенка І. В., Сущко К. Р., Борщ В. В. Переможці конкурсу заохочені, отримали відзнаки та нагороди відповідно до наказу АПСВ №43-з від 15.05 2014р.