Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

10.11.2017 - 15:39

9 листопада 2017 року у Львівському Національному університеті ім. Івана Франка відбувалась Міжнародна науково-практична конференція з нагоди 200-річчя створення першої профспілкової організації на українських землях.

Учасники конференції зустрілися у стінах одного з найстаріших учбових закладів Європи у старовинному місті Лева. Довгий час вважалося, що історія українських профспілок пов’язана із революційними подіями початку 20-го століття. Однак, останні історичні дослідження цієї теми свідчать про те, що українським профспілкам вже дві сотні років: саме у Львові у 1817 році зародився національний профспілковий рух та виникли перші профорганізації друкарської справи.

Разом з Федерацією профспілок України організаторами заходу виступили Об’єднання профспілок Львівщини, Інститут історії України НАН України, Львівський національний університет імені Івана Франка, Академія праці, соціальних відносин і туризму. У Конференції взяли участь представники Центральних і місцевих органів виконавчої влади, міський Голова Львова Андрій Садовий, керівники профспілок з Польщі, Австрії, Чехії, Словаччини, Міжнародної конфедерації профспілок, Міжнародної організації праці, голови членських організацій ФПУ, науковці, профспілкові активісти.

У ході Конференції, яка мала темою «Історія зародження і розвитку профспілкового руху в Україні», працювали секції за такими тематичними напрямами:

- історія виникнення профспілкового руху в Україні;

- профспілки сьогодні: проблеми та перспективи подальшого розвитку;

- історія профспілкового руху в Європі.

Виступаючи з доповіддю, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий наголосив, що профспілки – це один із важливих елементів здорової та конкурентоспроможної економіки.

«Сьогодні історичний день осмислення загальної історії нашої діяльності тоді і зараз, - сказав він. - Та активність, синергія людей, які творили нашу спільну історію, має передатися нинішнім профспілкам. Адже, ми досі розбудовуємо нашу державу, нову економіку і потребуємо активності. Історія багатьох країн підтвердила той факт, що профспілки, як і релігія, є вічними. Завжди є власник, який наймає робітників, і завжди є робітники, які вимушені об’єднуватися, щоб захистити свої інтереси перед власником і державою. Світові ж профспілки мають велику 300-літню історію, вони зародилися в Англії», – повідомив Григорій Осовий. Та конкретизував, що Федерація профспілок України на сьогодні є найчисельнішим профоб’єднанням на території нашої країни, яка об’єднує 6 млн. 204 тис. членів, а це 44 українські профспілки, які охоплюють усі сектори економіки та 27 регіональних профоб’єднання».

Григорій Осовий також закликав учасників конференції підтримати звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням про встановлення і відзначення в Україні свята – Дня професійних спілок України, як факту визнання важливої ролі профспілкових організацій та їх об’єднань у формуванні громадянського суспільства та розбудові соціально-правової та економічно могутньої Української держави.

Від Академії праці, соціальних відносин і туризму у Конференції взяла участь доктор філософських наук, професор, ректор АПСВТ Вікторія Буяшенко.

Учасники Міжнародної науково-практичної конференції прийняли резолюцію. За підсумками конференції Академією праці, соціальних відносин і туризму було видано її матеріали:

МАТЕРІАЛИ ЗАХОДУ

ЗБІРНИК ТЕЗ Міжнародної науково-практичної конференції «Історія зародження і розвитку профспілкового руху в Україні»

Більше фото: