Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

17.01.2024 - 22:03

 

ЗВІТ ПРО ОПИТУВАННЯ ГРОМАД ТА ПРОПОЗИЦІЇ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН

 

 Наукова школа з проблем розвитку місцевого самоврядування Академії праці, соціальних відносин і туризму спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» у четвертому кварталі 2023 року провели ряд заходів, кінцевим підсумком яких є сформований пакет пропозицій щодо внесення змін до законодавчих актів про місцеве самоврядування в Україні.

Першим з таких заходів було опитування органів місцевого самоврядування «Імплементація окремих європейських норм у законодавство про місцеве самоврядування», яке проводилося з метою визначення їхньої позиції щодо основних проблем (прогалин, колізій) законодавства, що регулює діяльність органів місцевого самоврядування. Такі проблеми гальмують вирішення окремих питань забезпечення життєдіяльності громад, істотно ускладнюють подальше впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Дане опитування дозволило сформулювати перелік 90 основних проблем при застосуванні органами місцевого самоврядування законодавства, а також виділити окремі пропозиції щодо вдосконалення цього законодавства. Ознайомитися зі звітом про опитування можна за посиланням. Перелік основних проблем також у вільному доступі.

На основі окреслених органами місцевого самоврядування основних проблем було проведено ІІІ Всеукраїнський конкурс «Краща наукова робота з муніципального права». Усі праці конкурсантів були спрямовані на дослідження основних проблем, колізій та прогалин у законодавстві України про місцеве самоврядування, а також на вироблення науково-обґрунтованих пропозицій щодо шляхів їх усунення.

З детальною інформацією щодо підсумків проведеного конкурсу можна ознайомитися за посиланням.

Третім заходом є Восьма щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості», що проводилася 22.12.23 у місті Києві. На науковому заході були присутні народні депутати, представники органів місцевого самоврядування та їхніх асоціацій, науковці, представники громадськості та багато тих, хто опікується питаннями успішного проведення муніципальної реформи в Україні відповідно до європейських принципів і стандартів.

За результатами спільної роботи учасників конференції напрацьовано Збірник матеріалів конференції, з яким можна ознайомитися за посиланням.

У загальному підсумку експертна група опрацювала матеріали результатів опитування територіальних громад «Імплементація окремих європейських норм у законодавство про місцеве самоврядування», наукові розробки учасників ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Краща наукова робота з муніципального права» та матеріали Восьмої щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості». Сформований на основі трьох зазначених вище заходів пакет пропозицій щодо внесення змін до законодавчих актів про місцеве самоврядування в Україні підготовлено та відправлено до Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України для врахування у їхній діяльності.

З пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.