Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

     Кафедру соціально-гуманітарних дисциплін та профспілкового руху створено у 1994 р. під назвою «Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін».

   Першим завідувачем кафедри став доцент Рудешко О.І., у 1996 р. кафедру очолював Голованов С.О., а у 2006. об’єднали з кафедрою профспілкового руху і змінили назву.

   Кафедру теорії і практики профспілкового руху створено у 1994 р.; її очолив доцент Дубровський М.Л.

У 1999 р. кафедру під назвою «Кафедра історії та теорії профспілкового руху» очолив професор Стоян О.М.

   З 2007 р. кафедру соціально-гуманітарних дисциплін та профспілкового руху очолювала кандидат соціологічних наук, доцент Юрженко Л. В. З листопада 2012 р. кафедру очолює доктор політичних наук, доцент Співак В. М.

   На кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін та профспілкового руху активно проводиться наукова робота. За підсумками наукової роботи Академії кафедра неодноразово займала призові місця. За період існування викладачами кафедри надруковані монографії, підручники, навчальні посібники та навчально-методичні комплекси.

   Студенти всіх факультетів під керівництвом викладачів кафедри беруть участь та посідають призові місця на щорічних Міжнародних студентських конференціях, які проходять як в Академії, так і в інших вузах в Україні та близького зарубіжжя (у Донецьку, Луганську, Харкові, Дніпропетровську, а також у Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську, Гомелі та ін.).