Вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. Засновано в 1993 році.

Академія праці, соціальних відносин і туризму

 Сокол Татьяна Георгиевна,

кандидат педагогічних наук, доцент, Почесний професор Академії праці, соціальних відносин і туризму

Девіз: Хто володіє інформацією – володіє світом

Очолювала кафедру з 1994 до 2020 року.

Член Вченої ради Академії праці, соціальних відносин і туризму.

Почесний працівник туризму, тричі нагороджена Почесними знаками і годинниками від столичної адміністрації і мера Києва за досягнення в галузі туристичної освіти, також нагороджена Почесним знаком Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності «За розбудову освіти».

За фахом – філолог, викладач мови та літератури, фахівець болгарської мови та літератури.

В туризмі з 1969 року як позаштатний гід-перекладач, з 1972 року – штатний старший гід-перекладач БММТ «Супутник». Позаштатно працювала в системі «Інтуристу» та «Інтурбюро», у малому туристичному підприємстві «Атлас-Рейн», ТП «Укрграндтур» та ТФ «САМ» як туристичний гід, менеджер по туризму, член методради. В 1976 році закінчила вищі постійно діючі курси Головінтуристу СРСР за фахом «гід-перекладач», в 1993 році – пройшла курс навчання з проблем сучасного менеджменту і отримала Свідоцтво Навчального центру Спілки підприємців Землі Райланд-Пфальц (м. Майн, Німеччина).

Стажувалась в Болгарії, Словаччині, Угорщині, Німеччині, Австрії, Франції, Чехії, Фінляндії, на Мальті.

З 1980 року – викладач Київського техникуму готельного господарства, голова циклової комісії спеціальних дисциплін готельного господарства.

У 1993 році призначена головним спеціалістом Державного комітету України з туризму. Викладала туристичні дисципліни в Інституті туризму ФПУ, як сумісник – в КНУ імені Т.Г.Шевченка, КНТЕУ, КНУКИМ, НУХТ, УЕП «КРОК».

Автор більше 100 наукових робіт, в тому числі – 8 посібників і підручників з туризму і готельного господарства, 2 з яких – з грифом МОН України.

У складі робочої групи була розробником державних стандартів вищої освіти спеціальності 242 «Туризм» освітніх рівнів Бакалавр і Магістр, редактором Стратегії розвитку туризму та курортів на період до 2026 року.

Віце-президент Асоціації професійних об’єднань фахівців кадрового потенціалу туристсько-екскурсійної сфери України.

Не полишаючи роботи в ЗВО співпрацює з туристичними організаціями – виконує обовязки екскурсовода, гіда-перекладача, представника турфірми за кордоном.

Володіє болгарською, польською, сербською, англійською та французькою мовами.

Дисципліни, що викладає

  • Організація туристичної діяльності,
  • Туроперейтинг,
  • Організація готельного господарства,
  • Ексекурсознавство,
  • Організація екскурсійної діяльності,
  • Стандартизація та сертифікація туристичних послуг,
  • Гігієна і санітарія в закладах готельного господарства.

e-mail: tgsspectour@gmail.com